Fiziskā audzināšana 1.jaunākās grupas bērniem. Kopsavilkums par fiziskās audzināšanas stundām pirmajā junioru grupā ar bumbām

Nodarbība tālāk fiziskā audzināšana izmantojot netradicionālo aprīkojumu pirmajā junioru grupa"Ciemos pie zaķa"

Mērķis: veidot vēlmi pēc motoriskās aktivitātes, izmantojot netradicionālu aprīkojumu.
Uzdevumi:
Nostiprināt spēju organizēti kustēties noteiktā virzienā ar tempa paātrinājumu un palēnināšanos.
Fiksēt lēkšanu uz divām kājām, vingrināties rāpošanā četrrāpus, kāpt pāri moduļiem-kubiņiem, rāpot zem loka, staigāt pa ierobežotu virsmu, vingrināties iešanu, saglabājot līdzsvaru.
Izkopt mīlestību pret fizisko kultūru un spēju izjust kopīgu darbību prieku.
Aprīkojums:
- virve;
- masāžas ceļš;
- moduļi (izciļņi);
- loka (zirnekļa formā);
- taka ar pēdu un plaukstu pēdām.
Rakstzīmes:
- Lapsa
- Zaķītis

Nodarbības progress

Ievads
Pedagogs: Puiši, man ir cienasts, un šodien mēs dosimies ciemos. Uzminiet, pie kura mēs viesojamies?
Mīkla: gara auss, pūku bumba,
Veikli lec, mīl burkānus.
Kas tas ir? (zaķis)
Pedagogs: Tieši tā puiši! Dosimies ciemos pie zaķa. Mūsu ceļā būs šķēršļi. Bet, lai tos pārvarētu, mums jābūt stipriem. Lai to izdarītu, mēs veiksim iesildīšanos.

"Zaķa uzlāde"
Agri no rīta kārtībā
Zaķis vingro.
Viņš paceļ ķepas uz augšu - viņš jautri spēlējas ar tām.
Viņš nolaiž ķepas līdz apakšai – jautri spēlējas ar tām.
Veic pagriezienus
Zems - tupus zemu.
Lēc – lec, lec – lec
Un apsēdās uz celma.
Viņš snauda
Un izstiepts
- Sveiks, rīts, es pamodos!
Pedagogs: Un tagad, puiši, mēs esam ceļā.

Galvenā daļa
Vingrinājumu komplekts pamatkustību attīstībai.
Pedagogs:
1. Mūsu pirmais šķērslis ir straume. Jālec tam pāri, nesamirkstot kājām (lēciens no vietas uz divām kājām).
2. Mūsu ceļā ir lieli akmeņi, tiem jākāpj pāri (bērni kāpj pāri moduļiem).
3. Priekšā ir maģiskais ceļš "Roka", lai tiktu tālāk mums ir jāseko šīm sliedēm (bērni iet pa ceļu).
4. Vēl viens šķērslis. Mūs bloķēja liels zirneklis. Lai turpinātu ceļu, jums ir jārāpo zem viņa ķepām (bērni rāpo zem lokiem).
5. Šeit ir ceļš uz Zaikina māju (masāžas celiņi).
Pedagogs: Klusi pieklauvē pie mājas un pasauc zaķi.
Zaķis iznāk ārā.
Zaķis: Sveiki, puiši, es jūs gaidīju.
Pedagogs: Zaķīt, bija grūti pie tevis tikt. Mūsu ceļā bija grūti šķēršļi, bet mēs tos visus pārvarējām. Un mēs jums atnesām cienastu.
Zaķis: Paldies puiši! Man ļoti patīk burkāni! Es arī gribu ar tevi paspēlēties. Vai tu spēlēsi ar mani?
Mobilā spēle "Skrien zaķi"
Caur meža izcirtumu
Zaķi skrēja (mēs skraidām pa zāli)
Šeit ir daži zaķi!
Bēgušie zaķi!
Zaķis apsēdās aplī
Viņi ar ķepu rok mugurkaulu (mēs apsēžamies un izliekamies, ka rokam)
Šeit ir daži zaķi!
Bēgušie zaķi!
Šeit skrien lapsa
Sarkanmatainā māsa (iznāk gailenes)
Vai meklējat zaķus?
Bēgušie zaķi! (Lapsa panāk bērnus)
Zaķis: Cik tu esi gudrs un drosmīgs! Tu esi noguris? Ejam uz pļavu, atpūšamies.

Beigu daļa
Zaķis: Ak, labi darīti puiši
Viņi spēlēja no sirds.
Un par to, ka nav bail
Viņi ieradās pie manis mežā
Esmu jums sagatavojis pārsteigumu - sultāni (elpošanas vingrinājumi).
Pedagogs: Un tagad, puiši, ir pienācis laiks mums atgriezties grupā. Atvadīsimies no Zaķa.
Bērni atvadās no Zaķa un dodas prom.

Olga Saiguševa
Fiziskās audzināšanas nodarbība pirmajā junioru grupā "Saules ciemojumā"

Fiziskā audzināšana pirmajā junioru grupā.

"AT viesi uz sauli» .

Mērķis: vingrināt bērnus soļošanā, augstu kāju pacelšanā, rāpošanas prasmēs četrrāpus, balstos uz rokām un ceļiem. Iemācieties lēkt no stīpas uz stīpu uz divām kājām. Spēlē attīstiet veiklību, reakcijas ātrumu. Stiprināt spēju izpildīt uzdevumu pēc skolotāja norādījumiem. Mācieties strādāt kopā.

priekšdarbs: mākoņu vērošana un saule. Stāsta pasaku "Plkst saule ir prom

Aprīkojums: Stīpas, lāča rotaļlieta, saule.

1. Bērni pulcējas bērnudārza sporta zālē. Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz labo saulains rīts.

aprūpētājs: Saule uzlēca rītausmā,

skrēja pa zāli,

Mēs esam par to iesim saulītē,

Atradīsim simts draugus!

Bērni seko instruktoram aplī.

Mēs ejam, ejam

Tieši pa trasi

Mēs labi audzinām

Augstāk mūsu kājas!

Bērni cenšas staigāt ar paceltām kājām (20-30 sekundes).

Nu un ja neesi noguris, ātri, ātri skrēja. Bērni skrien pēc skolotāja (20 sekundes)

Mēs ejam, ejam

Tieši pa trasi

Mēs labi audzinām

Virs mūsu kājām (ejot pēc skolotāja)

Sv slēpjas - mākonis tuvojas.

Mēs būsim meklē sauli, spēlēsimies ar sauli. (reformācija aplī)

2. Pedagogs:bērni ārā kļuva apmācies. Kur Sv? pazuda saule aiz mākoņa, Nē saulīte.

1. i. lpp -stāvot, kājas nedaudz nošķirtas, rokas zemāk. Paceliet plecus "būt pārsteigtam"- atgriezties pie i. P. (4 reizes).

Jūs sildāt savas plaukstas mums, mūsu saules zvans.

2. i. n. arī rokas uz priekšu, plaukstas uz augšu, atgriezieties un. P.

Parādījās gaismas stars – mums kļuva gaišāks. Labajā pusē ir stars, pa kreisi ir stars - tas ir kļuvis jautrāk.

3. i. lpp -stāvošas rokas plecu platumā, pagriezieni, izpildiet 2 katrā virzienā.

Debesīs spīdēja saule, viss apkārt ir mainījies, var ieskatīties peļķē un tur ieraudzīt sevi.

4. i. p arī noliec, rokas uz leju, atgriezies pie i. P.

Visi pasaulē ir apmierināti ar sauli, un zvirbuļi un bērni.

Lēkšana uz divām kājām - 8 reizes.

Puiši, Sv tas mums uzausa, un mēs izaugām lieli.

5. i. n. kājas kopā, rokas uz leju, paceliet rokas uz augšu, labi izstaipieties, pacelieties uz pirkstiem-ieelpojiet, nolaidiet rokas uz leju, stāviet uz visas pēdas-izelpojiet. izrunāt "Uhhhh" 4-5 reizes.

aprūpētājs: Ejam uz meklēt sauli. Vai jūs zināt, kur tas dzīvo? (Nav). Šeit ir lācis uz ceļa (norāda uz rotaļlietu). Varbūt viņš zina, kur mēs atrodamies atrast sauli? Piemeklēsim viņam klāt un pajautāsim. (rāpo pa taisnu līniju.)

aprūpētājs: Lāci, tu nezini, kur mēs atrodamies atrast sauli?

aprūpētājs: (paņem rotaļlietu un runā tās vārdā) saule dzīvo aiz purva lai tur nokļūtu, jālec pāri izciļņiem, jāuzmanās, lai neiekristu purvā.

Bērni lec no stīpas uz stīpu.

Šeit mēs esam atraduši Sv. Saule ir uzlēkusi debesīs viss kļuva silts un gaišs. Puiši, Sv grib spēlēt ar mums.

Spēle tiek spēlēta « Saule un lietus»

Izskatās saule logā,

spīd mūsu istabā.

Mēs sasitīsim plaukstas

tik laimīgs saulīte.

Augšā, augšā, augšā, augšā / 2r.

Aplaudē, aplaudē, aplaudē, aplaudē / 2p. kustēties spēles:

bērni staigā pa istabu

bērni sit plaukstas

bērni ritmiski stutējas

bērni ritmiski aplaudē

Pēc skolotāja signāla "līst" - bērni

palaist zem lietussarga.

Labi darīti puiši, labi saspēlējušies saulīte.

3. Puiši, izskatās, ka sāk līt! Vai tu dzirdi, kā viņš trokšņo?

Pirkstu vingrošana "Lietus" (bērni atkārto kustības skolotājam).

Uz kokiem un uz jumtiem

Lietus iznāca pastaigāties, (pirksti "staigāt")

Viņš dauzījās pa zāli, (bērni mētājas ar kājām)

čaukstēja caur lapām, (sist plaukstas)

Pilienu-pilienu-pilienu, (dūre, lai klauvētu pa kreiso plaukstu)

Knock-nock, (dūre, lai pieklauvētu pa labo plaukstu)

Visapkārt krīt pilieni (sita plaukstas virs galvas)

aprūpētājs: “Sāka stipri līt, mums laiks atgriezties mājās. Paslēpies zem lietussarga! skolotājs atver lielu lietussargu, visi bērni paslēpjas zem tā un aiziet).

Saistītās publikācijas:

Mērķi un uzdevumi: - iemācīties staigāt un skriet pa apli, nesaturot rokas. - iemācīt mīksto lēkšanu uz pussaliektām kājām. - rāpot zem loka,.

Fiziskā audzināšana otrajā junioru grupā "Ciemos pie pasakas" I. Instruktors: Sveiki puiši! Skaties, saule tevi sagaida, priecājas, grib ar tevi spēlēties un kaut ko pastāstīt.. No rīta saule.

Spēles fiziskās audzināšanas stunda pirmajā junioru grupā pēc pasakas "Vilks un kazas" Mērķis: Izraisīt bērnos emocionālu reakciju uz spēles nodarbību un vēlmi tajā piedalīties. Uzdevumi: 1. Iemācīties mest priekšmetus horizontāli.

Integrētās nodarbības kopsavilkums pirmajā junioru grupā "Ciemos pie saules" Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par pavasari, tā zīmēm, izmantošanu.

Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par pavasari, tā zīmēm, izmantojot plastilīna darba paņēmienus. Uzdevumi: - paplašināt zināšanas par gadalaikiem;

Mērķis: Attīstīt bērnos interesi par rotaļām ar Kuizenera krāsainajām skaitīšanas nūjām. Uzdevumi: Attīstīt: 1. Attīstīt bērnos fantāziju.

Azimova Hanbiki
Kopsavilkums par fiziskās audzināšanas stundām pirmajā junioru grupā ar bumbām

Fiziskās audzināšanas stundu konspekts 1. junioru grupā

Ar bumbiņas

Uzdevumi nodarbības:

Attīstiet veiklību āra spēlēs ar bumbu.

Vingrojiet bērnus soļošanā, lecot uz divām kājām, virzoties uz priekšu, skrienot vienu pēc otra

Attīstīt veiklību āra bumbu spēlēs

Attīstīt interesi par fiziskā kultūra

Attīstīt orientāciju telpā

Sporta aprīkojums: bumbiņu komplekts (viena katram bērnam, viena liela diametra bumbiņa.

NODARBĪBAS PROCESS

Ievads

1. Staigā viens pēc otra kolonnā pa vienam (Bērni atkārto recitatīvu pēc instruktora)

Mēs ejam, ejam, ejam

Precīzi viens pēc otra

Mēs paceļam kājas

Mēs ejam kopā!

2. Staigāšana uz pirkstiem, rokām uz augšu:

Mēs staigāsim uz pirkstiem

Paceliet mūsu rokas uz augšu

Mēs apbrauksim apli

Un ejam vēl pastaigāties!

3. Staigāšana uz papēžiem, rokās josta:

Mēs iesim uz papēžiem

Mēs uzliekam rokas uz jostas

Mēs apbrauksim apli

Un ejam vēl pastaigāties!

4. Lēkšana uz 2 kājām virzoties uz priekšu.

Mums labi padodas lekt

Kā zaķis par burkānu!

5. Skriešana pa zāli viens pēc otra.

Skrien viens pēc otra

Deguns elpo vienmērīgi

Un rokas un kājas

Mēs visi strādājam ar jums!

Galvenā daļa

Atgādiniet bērniem, kuras bumbiņas “dzīvo” grozā - smieklīgas, lecošas, nerātnas. Un, lai tās neaizbēgtu, bumbiņas ir cieši jātur. (izpletiet pirkstus un piespiediet tos pie bumbas)

Izdaliet bumbas, konstrukcija ir patvaļīga, bērni ir vērsti pret skolotāju.

Vispārīgi attīstoši vingrinājumi ar bumbu

1. "Zīmēt sauli"

I.p. stāvus, kājas šķirtas, bumba rokās. Roku apļveida kustības ar bumbu iekšā labā puse, tad pa kreisi.

2. I. p. arī.

Mest bumbu uz augšu un noķer to.

3. "ripināt bumbu"

I. p. kājas kopā, bumba uz krūtīm.

1-2-3- ritiniet bumbu pāri krūtīm, pāri kājām, 4-6- ap kājām, 7-9 - atpakaļ pa kājām uz krūtīm.

4. "Tilts"

I.p. sēž, kājas saliektas ceļos, bumba atrodas uz grīdas labajā pusē.

Galvenie kustību veidi

1. Lēkšana uz divām kājām tuvumā bumba "lec kā bumba"

2. Spēle - vingrinājums "Top" - rotācija bumba sēžot uz grīdas ar labo roku.

Mobilā spēle "Mana jautrā skanīgā bumba"

Ienesiet lielu gumijas bumbu, vēlams spilgtā krāsā.

Bumba skatījās uz mums un arī gribēja spēlēt.

Mana jautrā zvana bumba

Kur tu nolēci?

dzeltena, sarkana, zila,

Nedzenies pēc tevis.

Bērni lec uz divām kājām, tad bēg no ripināšanas bumba - 3 reizes.

Beigu daļa

Elpošanas spēle “Piepūš bumbu” - savieno pirkstus, iepūš caurumā, tad satver “bumbiņu” aiz auklas un aiznes uz grupai.

Turpmākajos klases jūs varat mēģināt dot bērniem bumbu ūdenī daļas: bērni var skriet ar bumbu barā vai aplī. Skrien ar apstāšanos (mūzikas beigām paslēpiet bumbu, guļot uz tās ar vēderu): staigājiet uz pirkstiem, paceliet bumbu uz augšu - “Giants”, staigājiet uz papēžiem, noņemot bumbu aiz galvas.

Saistītās publikācijas:

Spēles sižeta-lomu spēles konspekts fiziskajā izglītībā otrajā junioru grupā "Ar lāci ir jautri spēlēties" Bērnu aktivitāšu veidi: spēles, komunikatīvā, kognitīvā izpēte, muzikālā un mākslinieciskā. Uzdevumi: Izglītojoši: mācīt.

Kopsavilkums par nepārtrauktām izglītojošām aktivitātēm fiziskajā izglītībā pirmajā junioru grupā "Ciemos Stepashka" 1 ml grupas nepārtraukto izglītojošo aktivitāšu konspekts. Atklāts pasākums vecākiem. "Ciemos Stepaškā." Uzdevumi: 1. Pilnveidot.

Atklātās fiziskās audzināšanas nodarbības "Jautrais zoodārzs" konspekts pirmajai junioru grupai Pašvaldības budžeta pirmsskola izglītības iestāde « Bērnudārzs Nr. 174 "Mikroša" no Čeboksaras pilsētas Čuvašas Republikā.

Atklātās nodarbības fizkultūrā konspekts otrajā junioru grupā Temats: Zaķi dzīvo mežā Autors: Fiziskās audzināšanas instruktors MBDOU d / s "Saule" Grekova T.N. Mērķis: - Veidot spēju ietaupīt.

Kopsavilkums par fiziskās audzināšanas stundām "Pastaiga ziemas mežā" pirmajā junioru grupā Uzdevumi: Izglītojoši: vingrināt bērnus staigāt barā aiz skolotāja, staigāt uz pirkstgaliem pa šauru taku; Mācot bērnus par mešanu.

Kopsavilkums par fizisko audzināšanu pirmajā junioru grupā PAŠVALDĪBAS AUTONOMO PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDES BĒRNU ATTĪSTĪBAS CENTRS - BĒRNUDĀRZS "VARAVĪKSNE" Konspekts par.

Nodarbības gaita: Ievaddaļa: Pedagogs: - Šodien, puiši, mēs ejam uz mežu, ciemos pie Mishka Clubfoot. Redzēt ko.

Uzdevumi:

Attīstīt spēju organizēti kustēties noteiktā virzienā ar tempa paātrinājumu un palēninājumu, uzlabot tāllēkšanu no vietas uz divām kājām, vingrināties rāpošanā četrrāpus, kāpt pāri kubiņiem, rāpot zem loka, staigāt ierobežota virsma, vingrināties pastaigas, saglabājot līdzsvaru. Attīstīt spēju izjust kustību prieku un kopīgu darbību baudu.

Spēles uzdevums: Skolotāja klauna veidolā pajautā bērniem, vai viņi vēlas iet pie zaķa un spēlēties ar viņu, un dodas ceļā.

Aprīkojums: Rievotais dēlis, virve, vingrošanas dēlis 25 cm platumā, bērnu krēsliņi, vingrošanas sols, loks, rotaļu "lācis" un "zaķītis", katram bērnam divi grabulīši, klucīši, gumijas izciļņi.

Nodarbības progress:

"Sveiki puiši! Es atnācu ar tevi spēlēties.

Uzmini mīklu:

Viņš veikli lec, viņš grauž burkānu. Kas tas ir? Pareizā atbilde ir zaķis.

Vai vēlaties spēlēties ar zaķi? Bet, lai tur nokļūtu, jābrauc ar vilcienu. "Es būšu vilciens," saka Petruška. “Iekāpiet vagonos, stāviet viens aiz otra. Kurš ir pirmajā vagonā? Un otrajā? Godok. Ejam uz priekšu." “Lokomotīve dungoja, un vagoni tika paņemti. Chah-chah, gu-gu-gu, es tevi tālu šūpošu.

Vilciens sākumā brauc lēni, tad arvien ātrāk un ātrāk. Stacija. Piebremzēsim: hoo-hoo-hoo. Līdz tam es spēlēšu ar tevi.

1. “Bērni paņēma grabulīšus, ātri spēlējās ar tiem”

2. “Viņi sāka skriet un lēkt, spēlēties ar grabulīšiem”

3. “Tagad visiem jāstāv aplī, jārāda grabulīši”

4. “Paceliet grabulīšus un pēc tam nolaidiet tos. Paceliet un nolaidiet, paceliet un nolaidiet.

5. “Bērni sāka tupēt, klauvēt ar grabuļiem. Klauvē un taisni, kuces un taisni!

6. "Un tagad mēs visi skrienam, grabējam"

7. “Klusi, klusi, iesim, grabulīšus noņemsim”

Labi, puiši, veica vingrojumus, kļuva vēl stiprāki, bet, lai tiktu pie zaķa, jālec pāri straumei, nesaslapinot kājas. Pāri izcirtumam viens pēc otra čūska starp kokiem. Tagad iesim pāri nelīdzenumiem. Tagad uzkāpjam uz kalniem un lecam nost. Un te dzīvo burvis Zoja, paslēpsimies aiz paugura, lai viņi mūs neredz un rāpo uz priekšu, lai neviens mūs nepamana. Nolaidiet, nolaidiet, noliecieties, esiet uzmanīgi. Paskaties, cik šaurs ir ceļš. Pa to vajag mierīgi staigāt, tad tiksim pie zaķa. Zaķītis ļoti priecājas, ka tāds

labi puiši, un viņš patiešām vēlas ar jums spēlēties.

Un tagad, puiši, vedīsim zaķi mājās, mamma viņu jau sen gaidīja.

Atvērtā fiziskā izglītība

pirmajā junioru grupā

"IEMĪLĒKĀS ROTAĻLIETAS Bumbas UN GROBĀLI..."

Mērķis: iemācīt bērniem staigāt un skriet, nesaduroties vienam ar otru; mest bumbu uz priekšu no galvas aizmugures; attīstīt spēju lēkt uz divām kājām vietā; nostiprināt rāpošanas prasmes; attīstīt vēlmi kopā ar skolotāju spēlēt spēles brīvā dabā.

Aprīkojums: grabuļi atbilstoši bērnu skaitam, vidēja izmēra bumbas, ķieģeļi, loki, medaljoni ar putnu attēlu.

es daļa

Skolotāja bērniem izdala grabulīšus. Staigā un skrien (30 sekundes) pa zāli, skan grabuļi. Ejot lēnā tempā.

Puišu grabuļi ļoti jautri grab,

Bērnu grabuļi ir ļoti dzīvespriecīgi.

II āra sadales iekārtu daļa ar grabulīšiem

1. I. p .: stāv, kājas brīvas, grabē vienā rokā. Paceliet rokas ar grabuli uz augšu, pakratiet to, nolaidiet to uz leju. Pārnes grabuli uz otru roku un veic to pašu vingrinājumu. (4 reizes ar katru roku)

2. I. p.: stāvus, rokas uz jostas, grabēt uz grīdas. Ritmiski pustupieni un iztaisnošana (“atsperes”). Izpildi 3 - 4 pustupus, paņem grabulīti. (3-4 reizes)

3. I. p.: stāvus, kājas brīvas. Izstiepiet rokas uz priekšu ("parādīt grabuli"). Paslēpiet rokas aiz muguras ("bez grabēšanas"). (5-6 reizes)

4. I. p.: stāvus, kājas brīvas. Apsēdieties, nositiet grabulīti pret grīdu, iztaisnojieties. (3-4 reizes)

5. I. p.: sēdus. Noliec, ar grabulīti dabū kāju pirkstus, iztaisno.

6. I. p .: stāvus, rokas uz jostas. Lēkšana uz divām kājām (30 sekundes).

7. Mierīga pastaiga skolotājai ar grabuļiem pa istabu.

Klusi ejam

Noņemiet grabulīšus (ielieciet tos grozā).

Pamata kustības

Vingrinājumi ar bumbu.

Skolotājs rāda bērniem bumbu:

Uzminiet, kas es esmu? Esmu gatavs spēlēt ar tevi.

Tad es ripoju, tad lecu, un, ja tu to uzmetīsi, es lidošu . (Bumba)

Izdala bērniem bumbiņas, parāda, kā no galvas aizmest bumbu uz priekšu, bērni izpilda metienu, tad panāk bumbas. Atkārtojiet vingrinājumu divas vai trīs reizes.

Šķēršļu trase.

Pastaigājiet trīs ķieģeļus uz augšu un uz leju. Rāpot zem arkām. (ejiet pa trasi 3-4 reizes)

Āra spēle "Putni lido" (skolotājs bērniem uzliek medaljonus ar putnu attēlu).

Putni lido augstajās debesīs.
(izliecies, it kā tu lido)
Ligzdā viņi silti atpūšas.
(sēdieties tā, it kā jūs atpūšaties ligzdā)
Spārni salocīti, acis aizvērtas,
(salieciet rokas blakus kā spārnus)
Lidojuši pa dienu, viņi uzreiz aizmiga.
(izlikties, ka guļ)
Saule ir uzlēkusi
(paceliet rokas aplī)
silti pasmaidīja,
(smaids plašāk)
"Labrīt!"
Putni ir pamodušies. (atkārtojiet spēli 2-3 reizes)

III Beigu daļa

Spēle zema mobilitāte"Burbulis".Bērni kopā ar skolotāju sadodas rokās un veido nelielu apli.

Uzpūt, burbulē

Uzspridzināt lielu

paliec šādi

Nevajag avarēt.

Bērni atkāpjas, sadevušies rokās, līdz skolotājs saka: “Burbulis ir pārsprādzis!”. Tad viņi virzās uz apļa centru, izrunājot skaņu "šššš" - gaiss izplūst. Skolotājam teksts jāizrunā lēni, skaidri, skaidri, piesaistot spēlējošo bērnu uzmanību. Spēle tiek atkārtota divas vai trīs reizes.

Literatūra:

1. Litvinova nodarbības ar maziem bērniem: trešais dzīves gads. Praktisks ceļvedis. – M.: IRIS PRESS, IRIS didaktika, 2005.g.

2. Ļitvinova spēles un spēļu vingrinājumi trešā dzīves gada bērniem. - M.: LINKA-PRESS, 2005

3. Lepna kultūra pirmsskolas bērnībā. Rokasgrāmata fiziskās audzināšanas instruktoriem un pedagogiem, kas strādā ar 2-3 gadus veciem bērniem. – M.: Apgaismība, 2008.

4.http://*****/doshkolnik/2888-.html

https://pandia.ru/text/78/028/images/image002_23.jpg" width="698" height="930 src=">.jpg" width="697" height="523 src=">. jpg" width="697" height="523 src=">