Чому дорівнює прямий кут. Прямий кут

Клас: 2

Презентація до уроку
































Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Тип уроку:пояснення нового матеріалу

Місце уроку у структурі на тему: дана тема вивчається у розділі “Таблична додавання однозначних чисел із переходом через десяток”.

Мета уроку: Ознайомити учнів із поняттям “прямий кут” і навчити застосовувати отримані знання практично.

Завдання уроку:

1. Освітні:

  • Ознайомити учнів із поняттям “прямий кут”;
  • Сформувати практичні навички визначення прямого кута за допомогою трикутника та без нього;
  • Продовжити роботу з удосконалення навички усного рахунку не більше 100;

2. Розвиваючі:

  • Розвиток логічного мислення, уваги, пам'яті, просторової уяви;
  • Розвиток творчих умінь та навичок на тему для успішного виконання завдань;
  • Розвиток культури мови та емоцій учнів.

3. Виховні:

  • З метою вирішення завдань морального виховання сприяти вихованню гуманності та колективізму, спостережливості та допитливості, розвитку пізнавальної активності, формування навичок самостійної роботи;
  • З метою вирішення завдань естетичного виховання сприяти розвитку в учнів почуття прекрасного.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент.

Ану перевір, друже,
Ти готовий розпочати урок?
Чи все на місці
Чи все в порядку,
Ручка, книжка та зошит?
Чи правильно сидять?
Чи все уважно дивляться?
Кожен хоче отримувати
Тільки оцінку “5”.

Хлопці, сьогодні ми знову вирушимо в подорож королівством Геометрія.

3. Усний рахунок.

– Біля воріт нас зустрічають король Точка та його дочка – принцеса Пряма. Перш ніж король і принцеса познайомлять нас із жителями свого королівства, вони хочуть вас випробувати.

ІІ. Усний рахунок.

1) Гра "Гусениця-розгублення".

Гусениця розгубила числа, подивіться на решту, розгадайте за яким правилом можна продовжити ряд чисел. (Діти називають правило: це парні числа; кожне наступне число на 2 більше за попереднє).

Які числа розгубила гусениця? (2,4,6,8,10,12,14,16)

2) Гра "Математичний баскетбол".

Баскетбол- командна спортивна гра, мета якої закинути руками м'яч у підвішений кошик.

Кожен із вас заб'є гол, якщо правильно вирішить приклад. (Діти по ланцюжку вирішують приклади). 30 + 7 25 + 5 32 – 12 66 + 4 80 – 7 28 – 10 45 – 45 53 + 7 59 – 9 90 + 9

Слайд 5

Завдання на логіку

Скільки п'ятачків у 15 поросят? (15)

Коли гуска стоїть на двох ногах, то важить 4 кг. Скільки важитиме гусак, коли встане на одну ногу?

– Ви пройшли усі випробування. Король і принцеса дуже задоволені і готові познайомити вас з жителями королівства “Геометрія”!

(По клацанню стулки воріт відкриваються.)

Діти, перед вами жителі королівства “Геометрія”.

Подивіться на фігури у кожній рамці. Яка із них зайва? Чому?

(Учні називають зайві фігури, доводять свій вибір).

Розділіть всі фігури на дві групи. Як це можна зробити? (Постаті, що залишилися, можна розділити на дві групи: лінії та багатокутники.)

Назвіть види ліній та багатокутників, відомі вам. (Лінії: пряма, ламана, крива. Багатокутники: квадрат, трапеція, прямокутник, чотирикутник, п'ятикутник, шестикутник, багатокутник).

IV. Робота над новим матеріалом

(Слайд 8)

1) – Тему уроку вам підкаже кросворд. Кросворд "Геометричний".

1) Частина пряма, у якої є початок, але немає кінця. (Промінь).

2) Геометрична фігура, яка не має кутів. (Коло).

4) Геометрична фігура, що має форму витягнутого кола. (Овал).

Тема нашого уроку заховалась по вертикалі. Знайдіть її. (Кут). (Клацання вилітають геометричні фігури).

Будь ласка, сформулюйте тему нашого уроку.

Хлопці, а навіщо ми вивчатимемо кути?

Як ви вважаєте, вам ці знання знадобляться?

(Відповіді дітей)

Кути оточують нас і у повсякденному житті. Наведіть приклади, де можна знайти кути навколо нас.

Хлопці, а може хтось знає, що таке кут? (вислуховуються думки дітей)

Правильність нашого формулювання, ми перевіримо трохи згодом.

Люди, яких професій найчастіше трапляються з кутами? (конструктор, інженер, дизайнер, будівельник, архітектор, моряк, астроном, архітектор, кравець і т.д.)

Подивіться на малюнки: куточок сполучний для труб та куточок канцелярський для паперів; косинець тесляра і косинець креслярський; кутовий стіл та кутовий диван.

Хлопці, а зараз Король та Принцеса пропонують трохи пограти.

Слайд 10.

Гра "Їм кут ім'я подарував".

Кут важлива фігура. Багатьом фігур він допоміг дати ім'я. Назвіть фігури.

Що спільного у назвах фігур? (що вони мають косинець – загальна частина)

Чому перша частина слів скрізь різна? (Бо кутів різна кількість)

Фізхвилинка 11-16 слайди

Діти, а тепер від червоних полів відступіть одну клітинку і поставте точку О. Від цієї точки проведіть два промені.

На дошці заздалегідь намалювати точку О (4-5). Викликати 4-5 дітей, щоб вони провели промені на дошці.

Що за фігури у нас вийшло? (кут)

Подивіться, які різні ці кути.

Діти, а тепер зберіть правило зі слів.

Робота у парах.

(Висновок: кут - це геометрична фігура, утворена двома різними променями

із загальним початком).

Діти, а тепер подивіться на постать, яку намалювала я.

Це кут чи ні.

(Діти кажуть – ні, ще раз повертаємось до правила, після цього робимо висновок про те, що це теж кут – розгорнутий)

Слайд 19. (висновок по кутку)

Плакат на дошці

Точка О – вершина кута. Кут можна назвати однією літерою, що записана біля його вершини. Кут О. Але може бути кілька кутів, що мають одну вершину. Як бути тоді? (На аркуші креслення таких кутів)

Відповіді дітей.

У таких випадках якщо називати різні кути однією літерою, то буде незрозуміло, про яке вугілля йдеться. Що цього не сталося, на кожній стороні кута можна відзначити по одній точці, поставити біля неї літеру і позначити кут трьома літерами, при цьому завжди в середині записують літеру, що позначає вершину кута. Кут АОВ. Промені АТ та ВВ – сторони кута.

Плакат на дошці

Діти, у вас на столах лежать різні види кутів. Знайдіть, будь ласка, однакові види кутів.

Як шукатимете? (Відповіді дітей)

Одна людина на моїх моделях шукає однакові кути.

Хлопці, дивіться, номери 6 та 7 збіглися повністю, а 1 та 5 – ні. №5 більше.

Який можна зробити висновок? Після відповіді дітей з'являється слайд.

ВИСНОВОК: слайд 21

  • Рівні кути при накладенні збігаються
  • Якщо один кут накласти на інший і вони збігатимуться, то ці кути рівні

Виготовлення моделі прямого кута.

Не завжди зручно визначати прямий кут на око. Для цього використовують лінійку-кутник.

Яким кольором виділено кут більше прямого? (Блакитним).

Менше за пряме? (Зеленим).

Який же кут із трьох запропонованих прямий?

Чому ви так вирішили? (Вершина та сторони кута збіглися з прямим кутом на лінійці-кутнику).

Як визначити вид кута?

  • Щоб визначити вид кута, треба поєднати його вершину та сторону відповідно з вершиною та стороною прямого кута на косинці.

Кожен із кутів має свою назву. Гострий кут – це кут, який менший за прямий. Тупий кут – це кут, який більший за прямий.

(На дошці з'являються таблички з назвою кутів)

Мама мій взяла листок,
І загнула куточок,
Кут ось такий у дорослих
Називається ПРЯМИМ.
Якщо кут вже - ГОСТРИМ,
Якщо ширше, то – ТУПИМ.

Хлопці, а чи завжди можна накласти кути?

Ні. (Якщо накреслено у зошиті…)

І тому існує транспортир, з допомогою якого вимірюють кути. Кути вимірюють у градусах. Подивіться види транспортиров.

Дуже часто кути ми можемо спостерігати на годиннику. Кути утворюють годинникові стрілки.

Робота з підручника.

Завдання:Використовуючи модель прямого кута, знайди прямі кути та випиши їх номери. (Діти виконують завдання самостійно, потім один учень називає свій варіант відповіді, всі перевіряють роботу).

За допомогою косинця зручно не лише визначати прямі кути, але головне – будувати їх. Побудуємо прямий кут, кожен сам назве його однією чи трьома літерами.

Слайд 27-29 (Учитель на дошці, а діти у зошитах будують прямий кут. Виконується взаємоперевірка у парах).

Я ГОСТРИЙ - накреслити хочу,
Зараз візьму та накреслю.
Веду з точки дві прямих,
Начебто два промені,
І бачимо ГОСТРИЙ КУТ ми,
як вістря меча.

А для кута тупого
Все повторюємо знову:
З точки дві прямих ведемо,
Але їх ширше розведемо.
На креслення мій подивися,
Він, як ножиці всередині,
Якщо їх за два кільця
Ми розсунемо до кінця.

Практична робота із закріплення вивченого.

На партах у вас дріт. Зробіть із неї прямий кут і перевірте за допомогою косинця, потім зробіть гострий та тупий.

7. Підсумок уроку.

Розкажіть мені за схемою, що вам дав сьогоднішній урок математики?

8. Домашнє завдання.

Кожен кут, залежно від його величини, має свою назву:

Вид кута Розмір у градусах приклад
Гострий Менше 90°
Прямий дорівнює 90 °.

На кресленні прямий кут зазвичай позначають символом , проведеним від одного боку кута до іншого.

Тупий Більше 90 °, але менше 180 °
Розгорнутий дорівнює 180 °

Розгорнутий кут дорівнює сумі двох прямих кутів, а прямий кут становить половину розгорнутого кута.

Випуклий Більше 180 °, але менше 360 °
Повний дорівнює 360 °

Два кути називаються суміжнимиякщо у них одна сторона загальна, а дві інші сторони становлять пряму лінію:

Кути MOPі PONсуміжні, так як промінь OP- спільна сторона, а дві інші сторони - OMі ONстановлять пряму.

Загальна сторона суміжних кутів називається похилої до прямої, На якій лежать дві інші сторони, тільки в тому випадку, коли суміжні кути не рівні між собою. Якщо суміжні кути рівні, їх спільна сторона буде перпендикуляром.

Сума суміжних кутів дорівнює 180 °.

Два кути називаються вертикальнимиякщо сторони одного кута доповнюють до прямих ліній сторони іншого кута:

Кути 1 та 3, а також кути 2 та 4 - вертикальні.

Вертикальні кути рівні.

Доведемо, що вертикальні кути дорівнюють:

Сума ∠1 та ∠2 складає розгорнутий кут. І сума ∠3 та ∠2 складає розгорнутий кут. Отже, ці дві суми дорівнюють:

∠1 + ∠2 = ∠3 + ∠2.

У цій рівності ліворуч і праворуч є по однаковому доданку - ∠2. Рівність не порушиться, якщо це доданок у лівій і правій частині опустити. Тоді ми отримуємо.

ПРЯМИЙ, а, ое; прямий, прямий, прямий, прямий і прямий. Тлумачний словник Ожегова. С.І. Ожегов, Н.Ю. Шведова. 1949 1992 … Тлумачний словник Ожегова

прямий кут- — Тематика нафтогазова промисловість EN right angle …

Кут, що дорівнює своєму суміжному. * * * ПРЯМИЙ КУТ ПРЯМИЙ КУТ, кут, рівний своєму суміжному … Енциклопедичний словник

Кут, що дорівнює своєму суміжному; у градусному вимірі дорівнює 90 ° … Природознавство. Енциклопедичний словник

Див Кут … Енциклопедичний словник Ф.А. Брокгауза та І.А. Єфрона

1) кут, рівний своєму суміжному. 2) Позасистемна од. плоский кут. Позначення L. 1 L = 90° = ПІ/2 рад 1,570 796 рад (див. Радіан) … Великий енциклопедичний політехнічний словник

Пряма, пряма; прямий, пряма, прямо. 1. Рівно витягнутий у якомусь. напрямі, не кривий, без вигинів. Пряма лінія. "Пряма дорога обривалася і вже йшла вниз." Чехів. Прямий ніс. Пряма фігура. 2. Безпересадочний (ж.-д. і розг.). Прямий маршрут. Тлумачний словник Ушакова

ПРЯМИЙ, а, ое; прямий, прямий, прямий, прямий і прямий. 1. Рівно який у якому зв. напрямі, без вигинів. Пряма лінія (лінія, чином до рій може служити нескінченна туго натягнута нитка). Провести пряму (тобто пряму лінію; сущ.). Дорога йде... Тлумачний словник Ожегова

кут основного профілю витка- (αb) Кут між основним профілем витка евольвентного черв'яка та прямою, що складає з віссю черв'яка прямий кут схрещування. Примітка Кут прямолінійного основного профілю витка евольвентного черв'яка αb дорівнює основному куту підйому. Довідник технічного перекладача

Книги

  • Таблиці для чисельного вирішення граничних завдань теорії гармонійних функцій , Канторович Л. В., Крилов В. І., Чернін К. Є. поля, завдання…
  • Математика. 2 клас. Підручник У 2-х частинах. Частина 2, Моро М.І.. Підручник "Математика" входить в освітню систему "Школа Росії". Матеріал підручника дозволяє реалізувати системно-діяльнісний підхід, організувати диференційоване навчання та…